kontakt@skleprybnyorka.pl
+48 600 691 027
Toggle menu

Kilka słów o nas
Wszystko zaczęło się w 1992 roku.

Nasze początki

“Nie ma wyjścia, musimy otworzyć sklep rybny, tak na przetrwanie – rok, góra dwa lata.”- Ten rok trwa już 28 lat. Zaczęli w małym drewnianym pawilonie. Asortyment był na początku dość ubogi, ponieważ i potrzeby klientów w tamtych czasach nie były zbyt wygórowane.

Oboje ciężko pracowali, dbali o najwyższą jakość, o zadowolenie klientów. Niestety po kilku latach musieli zmierzyć się z okrutną biurokracją. Otrzymali nakaz rozbiórki drewnianego pawilonu, który zdaniem ówczesnych włodarzy „psół architektórę otoczenia i miasta”. Po wielu trudach udało się uzyskać pozwolenie na budowę lokalu, który miał wkomponować się w otoczenie. I tak od nowa zaczęła się rybna przygoda. Po pewnym czasie do dwójki ludzi z pasją do ryb dołączył najmłodszy syn – Wojtek, który wniósł do przedsięwzięcia swój młodzieńczy zapał oraz głowę pełną marzeń.

Powstanie Orki

Za jego namową nazwali sklep: Orka. Chodziło o ciężką pracę, tzw orkę – nie o ssaka. Z czasem przekonał rodziców, aby zaczęli wprowadzać do oferty mniej standardowy asortyment. Zaczęli sprowadzać ryby z różnych zakątków świata. Po kilku latach „orki” rodzice zaufali synowi i ustąpili mu miejsca, aby dalej rozwijał dobrze już prosperujący sklep.

Ilość pracy związana z coraz większą liczbą klientów spowodowała, że za nową Wojtka do sklepu dołączyła siostra, Monika. Od tej pory pracowali we dwoje, z nieustającą cichą pomocą rodziców. Wojtek nie chciał ograniczać się tylko do prowadzenia sklepu. Jego marzeniem była smażalnia ryb. Zaczęły się poszukiwania odpowiedniego miejsca na taką inwestycję. Rodzina, znajomi, a także klienci dopingowali go do realizacji tego pomysłu. Jednak, żeby móc je realizować, konieczne było przyjęcie do „rybnej rodziny” kogoś, kto równie mocno poświęci się pracy z rybami. I tak oto do Orki dołączył Adrian – młody, ambitny i bardzo kreatywny chłopak.

Smażalnia ryb orka

W czerwcu 2020 roku Smażalnia ryb Orka została otwarta, zaś ekipa „Orka Team” powiększyła się o 20 wspaniałych osób. Wojtek spełnił swoje marzenie, jednak okazuje się, że nie było ono jedyne. Teraz pragnie, aby logo Orka Team było znane w całej Polsce, a kto wie czy nie poza jej granicami. I jak to z Wojtkiem – od razu przystąpił do działania.

Obecnie sklepy rybne i restauracje Orka działają w Pruszkowie, Komorowie, Legionowie oraz w trzech warszawskich lokalizacjach:

Pruszków, al. Wojska Polskiego 48H
Komorów, ul. Turystyczna 2 (Klub Tenisowy Matchpoint)
Warszawa, ul. Grójecka 95, Hale Banacha (Ochota)
Warszawa, ul. Taśmowa 4 (Mokotów)
Warszawa, ul. Posag 7 Panien 11 U7 (Ursus)
Legionowo, ul. Piłsudskiego 24

Kolejne lokale – już niebawem!:)

Orka

Orka 2021

kontakt@skleprybnyorka.pl
+48 600 691 027